Akce 2016

Čarodějnický Rej 2016

Čarodějnice teďka letí,
a to doslova – na koštěti!
Zachraň se, kdo můžeš,
tuhle sílu nepřemůžeš!
 
Dne 26.4.2016 proběhla na Šikulce ( Druhá budova Planetky ) odpolední akce Čarodějnický Rej. Sešli se tu nejmocnější čarodějnice z Planetky a svým návštěvníkům předvedli divadelnou scénku a připravily stanoviště se zajímavými úkoly. Úkoly byli v podobě – Ochutnávání lektvarů, procházka na chůdách, let na koštěti, hod koštětem, skládání puzzle a vyrábění pavoučků.
 
Děti si na konci akce opékali špekáčky a slavnostně jsme zapálily čarodějnici ,kterou jsme pak hodily do Dyje.
 
Akce se vydařila a těšíme se na další ….
Kolektiv Planetky

 

Planetkový Karneval 2016

Dne 19.2.2016 na Planetce probíhala Akce – Planetkový Karneval pro děti z Planetky. Byl tu ráj kostýmků čarodejnic, šašků, indiánů a pohádkových postav z Ledového království. Děti během karnevalu tancovali, hráli tématické soutěže a hlavně se bavily . Večer jsme zakončily hrou Hledání Pohádek , kde děti na Šikulce hledali s baterkama obrázky pohádek. Děti co u nás přespali na Planetce dostali na večeři Guláš a sladkou odměnu formou palačinek. Druhý den jsme se rozloučily a společně se těšíme na další báječnou akci.

Kolektiv Planetky

Hory s Dobou Ledovou 2016

“ Z hor se vracíme hlavně
proto, abychom se do
nich mohli zase vracet “

Planetková výprava se 28.1. vydala na hory s tématikou Doby Ledové na Čeřínek poblíž Jihlavy. Hned druhý den jsme se vydali na vlek a pustily jsme se do lyžování s nadšením a úsměvem .. Lyžařský výcvik probíhá netradičním způsobem – Lyžování s volantem, předávání míče za jízdy a slalom. Za snahu a píli čekala děti odměna v zábavním parku Robinson ( Jihlava ) ..
Všichni jsme si to náležitě užily, jak vedoucí tak i děti. Po celou dobu pobytu jsme s dětmi hráli tématické hry a zdokonalovali se na svahu. Na konci pobytu děti čekal slalom na čas. Všechny děti byli šikovné a obdrželi medajle

Lyžařskému výcviku třikrát nazdar : Zdar, zdar, zdar
Kolektiv Planetky